MENÜ
(0262) 239 14 08

Şehitlik ve Anıta Ay Yıldızlı Aydınlatmalar Çok Yakıştı - KOCAELİ TV

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün, 1.Dünya Savaşı döneminde şehit olan kahraman atalarımıza vefa örneği göstererek kente kazandırdığı Hüseyin Kaptan Şehitliği ve Anıtı’nın aydınlatma çalışması yapıldı.

BAŞİSKELE TARİHİ İÇİN ÖNEMLİ


Başkan Özlü’nün seçim beyannamesinde bulunan “Tarih Yolu Projesi” ile Başiskele’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerli ve yabancı turistlere tanıtmayı hedefleyen Başiskele Belediyesi, bu kapsamda projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ediyor. 1.Dünya Savaşı yıllarında Ermeni çetelerine karşı Servetiye Cephesi’nde olduğu gibi Damlar Mevkii’nde de kahramanca ve fedakarca mücadele ederek düşmana geçit vermeyen Hüseyin Kaptan ve ailesi için yapılan şehitlik anıtı geçtiğimiz aylarda ziyarete açılmıştı.

 

DÜZENLEMELER BİTTİ


Başiskele’nin tarihi açısından büyük önem arz eden Hüseyin Kaptan Şehitliği ve Anıtı yapılan çevre düzenlemesi, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmalarının ardından aziz şehitlerimizin hatıralarına yakışır hale getirildi. Şehitlikte bulunan aydınlatmalardaki ay yıldız motifleri ise anıta çok yok yakıştı.

BİZ SİZİ ARAYALIM

İletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.